Vi var 6 glada brevbärare från PostNord Ekerö som spelade bowling i 2 timmar på 3 banor vid Kungsholmens bowling i Stockholm den 3 december. Det var otroligt trevligt då vi knappast ses något utanför jobbet annars.
Kvalitén på bowlingen varierade mycket men vi hade fantastiskt kul och 2 härliga timmar med mycket skratt och snack. Vi nämnde till varandra att detta måste vi verkligen försöka göra till en tradition, om inte nu som en aktivitet före julbord så gärna i något annat sammanhang och samtidigt försöka få med ännu fler från arbetsplatsen på en aktivitet.
Jag tyckte verkligen att det stärkte upp våran sammanhållning ännu bättre då vi fick en jättelyckad aktivitet tillsammans. Vi kommer med all sannolikhet söka aktivitetsbidrag igen någon gång under 2017.
Peter Öhman, PostNord Ekerö
Var du med? Ladda gärna upp dina bilder här nedan.